top of page

Employment

Public·12 members
Lincoln Bell
Lincoln Bell

Wszyscy Ludzie Prezydenta - All The President's...Film będzie poświęcony m.in. zmianom, jakie nastąpiły od tego czasu w mediach. Tytuł dwugodzinnego dokumentu - "All the President's Men Revisited" - to aluzja do innego obrazu, "Wszyscy ludzie prezydenta" ("All the President's Men") Alana Pakuli z 1976 roku. Redford gra w nim dziennikarza, który wpada na trop afery "Watergate".
Wszyscy Ludzie Prezydenta - All the President's...Głośnego kryzysu konstytucyjnego nie pominęła także popkultura. Odniesienia do Watergate do teraz pojawiają się w licznych reportażach, książkach i dokumentach. Najpopularniejszym filmem związanym ze sprawą pozostają Wszyscy ludzie prezydenta z 1976 roku. Jego reżyser, Alan J. Pakula (Wybór Zofii, Zabić drozda), skupił się na ukazaniu kulisów śledztwa dziennikarzy Boba Woodwarda i Carla Bernsteina należących do redakcji The Washington Post. Główne role zagrali u niego Dustin Hoffman i Robert Redford.


"Wszyscy ludzie prezydenta" uchodzą dziś za jeden z najważniejszych filmów ukazujących pracę dziennikarzy. Za jego duchowego spadkobiercę uznaje się "Spotlight" Toma McCarthy'ego z 2015 roku. Nagrodzony dwoma Oscarami film skupiał się na śledztwie dziennikarzy "The Boston Globe" w sprawie tuszowania molestowania seksualnego w kościele katolickim. Jednym z jego bohaterów był grany przez Johna Slattery'ego Ben Bradlee Jr., syn postaci, w którą niemal czterdzieści lat wcześniej wcielił się Jason Robards.


Zbiór artykułów poświęconych aferze Watergate Boba Woodwarda i Carla Bernsteina ukazał się w formie książkowej pod tytułem "All the President's Men" (pol. "Wszyscy ludzie prezydenta"). Książka ta stała się podstawą scenariusza filmu pod tym samym tytułem, w którym w roli Woodwarda wystąpił Robert Redford, a w roli Carla Bernsteina - Dustin Hoffman. 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

 • deisaray jones
 • Andres Faria
  Andres Faria
 • Asher Ward
  Asher Ward
 • Ian Walker
  Ian Walker
 • Joseph Foster
  Joseph Foster
Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page